Robin Liksor Tokyo paraolümpiamängudel

24.augustil avatakse Tokyos paraolümpiamängud. Robin on Tokyosse kohale jõudnud ning jagab meiega oma esimesi emotsioone. “Esimene mulje olümpiakülast on hea. Inimesed on kõik väga viisakad ning küla ise on ka kena. Vabaaja tegevusi siin leidub ja siiani pole veel igav hakanud.” Esimesed treeningud on samuti tehtud. “Võistlusbasseinis ujuda oli mõnus. Vesi on jahe ning ruumis on piisavalt õhku. Ujula suurus oli alguses natukene hirmuäratav, aga sellega harjus kiiresti ära,” jätkas Robin. Olümpiamängudel nägime, et päris mitmed sportlased olid hädas sealse kuuma ilmaga. “Kuigi niiskus on suur, siis ei tundu see nii hull kui arvasin. Tänavuse suvega olen 30-kraadise ilmaga ära harjunud ning tunnen end siin hästi. Samuti suutsin imekombel ajavahega edukalt harjuda,” lisas ta ning jätkas: “Tokyo lennul oli vähe rahvast ja sain terve istmerea enda käsutusse. Nii sain pikali olla ja mõned tunnid ka tukkuda. Eks kerge väsimus on ikkagi peal, kuid uni tuleb õnneks kohaliku aja järgi normaalsel ajal, mis on peamine.”

Füsioterapeut Kairi Saare esimesed kommentaarid Tokyo kohta on järgmised: “Ilmad on väga palavad – iga päev 30 kraadi ja kõrge õhuniiskus, mis teeb ilma väga lämbeks ja troopiliseks. Väljas väga pikalt olla ja mingit füüsilist teha on väga raske. Hetkel tundub, et ajavahega kohanemine läheb üpris lihtsalt. Õnneks sujus ka lendudega kõik hästi ja saime lennu ajal magada, mis tegi kindlasti ajavahega kohanemise lihtsamaks.” Kairi on parasporttlastele toeks juba teist paraolümpiat järjest. Rio ja Tokyo omavahelist võrdlust kommenteerib ta nii: “Tokyot eristab Riost kindlasti see, et Covidist tingituna on palju erinõudeid, mida tuleb jälgida. Iga päev tuleb teha koroonatest, külast välja minna ei saa. Ka lennujaamas läks Covidist tulenevate reeglite tõttu 3 tundi aega. Samuti tuleb kogu aeg kanda maski. Söömas antakse kõigile kummikindad kätte, laudadel on istekohad plastikseinaga eraldatud. Muus osas on paraolümpiaküla võimalused samaväärsed. Kindlasti hakkab siin silma jaapanlaste sõbralikkus, abivalmidus ja täpsus. Võib vist öelda, et ujula tundub olevat väga tasemel (parem kui Rios).”

Robin võistleb Tokyo paraolümpiamängudel 100m rinnuliujumises, mis toimub 26.augustil kell 10.53. Ajavahe Tokyoga on +6 tundi.

Meie sotsiaalmeedias